Spojivo pre kamenný koberec

5 dekorácií s kamenným kobercom

Nádherný prírodný materiál, akým je kameň má isté miesto v našom interiéri. Podlahy aj obklady z kamenného koberca vyzerajú skvostne. Čo možno neviete je skutočnosť, že kamenný koberec je skvelý ako dekorácia.

Ako sa pracuje s kamenným kobercom na stenách

Ako prvé vás iste napadne, že zmes na kamenný koberec bude určite stekať. Že si budete musieť vyrobiť debnenie alebo postupne hmotu podkladať. Ani jedno spomínané nie je nutné. Spojivo pre kamenný koberec sa o všetko postará namiesto vás.

Epoxidová živica s tužidlom je pevná natoľko, aby kamienky udržala vo vertikálnej polohe po celú dobu aplikácie koberca aj po dobu tvrdnutia zmesi. Pre interiér je ešte doporučené použitie vrchného gélu. Ten celú plochu uzavrie a kamenný koberec bude vodeodolný.

 

5 tipov na krásne dekorácie s kamenným kobercom

1. Dekorujte stenu v kúpeľni

Stačí vybrať jednu zo stien a obložiť kamenným kobercom. Zmes kamienkov môžete naniesť na stenu sprchovacieho kúta, okolo vane, pod dosku umývadla alebo za toaletu. Vaša kúpeľňa sa razom premení.

2. Obložte vstupnú chodbu

Chodba býva najhlučnejších miestom, priamo susedí so vstupom do bytu. Je počuť výťah aj susedov. Kamenný koberec tlmí okolitý hluk. Nevzhľadná chodba získa pútavú dekoráciu, ktorá splní aj účel odhlučnenia. Výborne vyzerajú kamienky na chodbe v kombinácii so zrkadlami.

3. Obloženie krbu alebo krbových kachlí

Kamenný koberec odoláva vyšším teplotám, môžete ním obložiť priestor za krbom. Pri murovaných krboch je kamenný koberec krásnou dekoráciou na sokle.

4. Odhlučnená študentská izba

Máte doma násťročného, ​​ktorý hlasnou hudobnou produkciou ruší ostatných? S čiastočným odhlučnením študentskej izby vám môže pomôcť kamenný koberec.

5. Netradičné dominanta obývačky

V obývacej izbe sme si zvykli zdobiť jednu zo stien farebnejšími náterom alebo tapetou. Stavte na inú dekoráciu. Skombinujte niekoľko vzorov kamenného koberce a vytvorte originálnu mozaiku.


Pojivo pro kamenný koberec Spojivo pre kamenný koberec