Kamenný koberec – interiér

Skvelé miesta, kam umiestniť kamenný koberec v interiéri

Kamenný koberec si získava stále väčšiu popularitu. Jeho využitie je nielen v okolí domu, ale aj v našich interiéroch. Ako využiť kamenný koberec v interiéri, aby sme si mohli vychutnať čo najviac jeho úžitkových vlastností?

Interiérový koberec do kúpeľne

Prvým miestom v interiéri, kam sa hodí kamenný koberec je bezpochyby naša kúpeľňa. Zmes pre kamenný koberec v interiéri je totiž s povrchovou úpravou dokonale vodeodolný a protišmykový. V kúpeľni vytvoríte nádherné aplikácie a získavate povrch z prírodného materiálu, ktorý nemá žiadnu škáru a ľahko sa udržiava.

Výbornou vlastnosťou interiérového kamenného koberca je jeho jednoduché tvarovanie a možnosť nanesenia na najrôznejšie typy povrchov. Ak sa rozhodnete pre zmenu v kúpeľni, môžete ju mať kompletne hotovú už za jeden víkend. Nie je totiž nutné odstraňovať pôvodné obklady a dlažbu.

 

Kamenný koberec do kuchyne

Kamenný koberec nachádza uplatnenie nielen na podlahe v kuchyni, z dôvodu krásneho vzhľadu, ale aj za kuchynskou linkou. Prečo? Pretože je dokonale odolný proti vyšším teplotám a môžete ho bez obáv umiestniť za kuchynskú linku. Striekajúca voda v okolí drezu ho tiež nijako neohrozí. Získate povrch s vysokou odolnosťou a praktický na čistenie.

Ako dekorovať interiér s kamenným kobercom

Kamenný koberec sa v interiéri nanáša podobne, ako keď uhladíte piesočnú plochu. Preto je možné striedanie farieb alebo vyrezanie určitých častí a nahradenie pútavými aplikáciami. Dokonale vyzerá kamenný koberec v interiéri pri obkladanie stien.

Môžete úplne premeniť okolia krbu, obložiť stenu za televíziou alebo akváriom. Okrem dokonalého vzhľadu získate aj izoláciu od hluku. Prezrite si vašu kúpeľňu, vstupnú chodbu alebo kuchyňu. Kamenný koberec je výborným materiálom, ktorý zvládne vniesť do interiéru moderný nádych a punc luxusu už za pár hodín.


Kamenný koberec – interiér Kamenný koberec – interiér