Prečo je betónová stierka menej vhodná ako benátsky šťuk

Benátsky šťuk je používaný ako úprava steny, do materiálu je zasadený drvený mramor, ktorý je k dostaniu v niekoľkých farbách, vybrať si tak môžete buď tmavšie alebo svetlejšie varianty. Jedná sa o veľmi dekoratívny materiál, ktorý bol predtým využívaný predovšetkým v drahších luxusných sídlach a komerčných budovách, ktoré museli pôsobiť reprezentatívne.

V súčasnej dobe sa benátska štuka nachádza v oveľa viac bežných domácnostiach, čo je zapríčinené predovšetkým nízkou obstarávacou cenou. Medzi najväčšie prednosti patrívodeodolnosť, ľahká údržba, nízka cena, veľký výber farieb, na druhú stranu je benátska štuka veľmi krehký materiál, nie je teda vhodné používať benátsku štuku na podlahy, jeho aplikácia je tiež veľmi zložitá pre každého laika, väčšinou je nutné privolať na aplikáciu odborníka.

st1

Na stenu je možné aplikovať aj módne pohľadový betón, ktorý sa v bežných domácnostiach tak často nevyskytuje, jedná sa totiž o dosť drahú záležitosť, aj keď veľmi krásnu.

Tento materiál je považovaný za stierku, ktorá presne imituje betón, jej približná hrúbka sa pohybuje okolo 1,5 mm. Medzi zákazníkmi sa dočkala veľkej obľúbenosti v pomerne krátkej dobe. Problémom betónovej stierky býva, že má jednu nevýhodu, ktorá sa však prejavuje až po niekoľkých rokoch používania, v tú chvíľu je už neskoro na riešenie.

Ak máte stierku aplikovanú v miestnosti, kde je vlhkosť, potom sa po čase môže stať, že sa pod ochrannú vrstvu dostane voda, ktorá postupne začne na rôznych miestach robiť bubliny, v horšom prípade sa môže stať, že stierka začne kompletne opadávať zo steny.


Proč je betonová stěrka méně vhodná než benátský štuk Prečo je betónová stierka menej vhodná ako benátsky šťuk