Aká je životnosť benátskeho štuku?

Pri stavbe domu si každý dáva záležať, aby použil kvalitný materiál, ktorý vydrží dlhodobo, v opačnom prípade dochádza k častým opravám, čo sa predraží oveľa viac, než vyššie počiatočné investície do materiálu.

Súbežne tiež majitelia vyžadujú, aby sa doma cítili útulne, s tým neodmysliteľne súvisí vzhľad interiéru. Benátsky šťuk je nielen dokonalý na povrch, ale tiež predstavuje eleganciu, ktorej sa fantázia nekladie. Vybrať si môžete z niekoľkých desiatok farebných odtieňov, v ktorých sa benátsky šťuk mieša.

 

Ako zabezpečiť dlhodobú životnosť benátskeho štuku

Správna aplikácia – správna aplikácia je pre benátsku štuku základnou charakteristikou. Dodržať musíte presný návod, ktorý je opísaný na jednotlivých nádobách, ktoré si zakúpite. Pred použitím benátsku štuku riadne premiešajte, než začnete aplikovať na steny. Dodržujte tiež časové rozostupy, aby jednotlivé vrstvy stihli riadne uschnúť.

Ochranná vrstva – u benátskeho štuku je dvojnásobne dôležité, aby jeho životnosť bola dlhodobá, obzvlášť ak ide o priestory kúpeľne, sauny a iných miest, kde je vysoká pravdepodobnosť vlhkosti. Pokiaľ nie je benátska štuka ošetrená ochrannou vrstvou vosku alebo laku, nie je jeho účinnosť vodeodolnosti garantovaná a môže sa tak stať, že sa vám v miestnosti bude tvoriť pleseň.

Starostlivosť o benátsky šťuk – nespornou výhodou býva ľahká údržba, stačí len utrieť vlhkou handričkou a máte doma čisto, žiadne nečistoty, na šťuk sa nechytá ani prach. Ak máte benátsku štuku na stenách už dlhšiu dobu, poraďte sa s profesionálmi, či nie je vhodné aplikovať ďalšiu ochrannú vrstvu.

Ak si zakúpite benátsku štuku, aplikujte ju v blízkej dobe, nenakupujte do zásoby, že ju raz využijete, záruka na originálne balenie je len 1 rok. Priedušnosť materiálu je veľmi vysoká, ak sa pri aplikácii budete riadiť presnými pokynmi, ktoré sú uvedené na obale, bude vám benátska štuka slúžiť rádovo niekoľko desiatok rokov.


Jaká je životnost benátského štuku? Aká je životnosť benátskeho štuku?