Kamenný koberec vonkajši

Čo je najlepšia krytina okolo bazénu? kamenný koberec

S obstaraním záhradného bazéna prichádza k vášmu domu veľa zábavy, vodných radovánok, relaxácie a športových aktivít. Trápi vás len jediné. Ako udržať vodu v nádrži čistú? Všetko začína v okolí bazéna. Kamenný koberec vonkajší je najlepšou voľbou.

Čo znečisťuje vodu v bazéne

Starostlivosť o bazén je naozaj náročná najmä vo chvíli, keď zvolíte priestrannú nádrž. Domnievali ste sa, že sa najväčšie nečistoty objavujú v nádrži nafúkaním z okolitých stromov a pristúpili ste k zastrešenie bazénu. Aké bolo vaše prekvapenie, keď sa nečistoty v bazéne objavovali ďalej?

Najväčší znečistenie pochádza z nôh užívateľov. Preto trávnik, štrk alebo piesok nie je vhodným povrchom v bezprostrednom okolí. Sporné je aj použitie dlaždíc. Z dôvodu veľkých škár sa nečistoty môžu zachytávať práve tam.

 

Ako vybrať krytinu do okolia bazéna

Prvým kritériom výberu bude spomínaná údržba. Kamenný koberec vonkajšie je položený v jednej ploche. Nevznikajú škáry, prechody, nerovnosti. Jemná štruktúra koberca vyzerá vo vonkajšom priestore úchvatne a očistíte ju len prúdom vody. Nečistoty sa budú držať ďaleko od vašej nádrže. A tie, čo máte na chodidlách? Cestou k bazénu sa na podklade zachytia samovoľne.

3 × správna voľba pre vonkajšie kamenný koberec

  • Vonkajší kamenný koberec odvádza vodu do pôdy, je samo-drenážne a zostáva bez kaluží.
  • Povrch ľahko udržíte v čistote, stačí oplach vodou, po sezónne vysokotlakovým čističom.
  • Po vonkajšom kamennom koberci sa príjemne chodí bosou nohou, povrch je hrejivý.

Ako náročné je položiť kamenný koberec

Kamenný koberec je zmes živice a drobných kamienkov. Na pripravený povrch zmes v menších dávkach vysypete a uhladíte hladidlom. Výsledná vrstva má obvykle do 2 cm výšky. Kamenný koberec vytvrdne už za 1 deň, ale slúžiť bude desiatky rokov. Už ste si vybrali dekor pre vašu záhradu?


Kamenný koberec venkovní Kamenný koberec vonkajší