Kamenný koberec údržba

Najkrajšia podlaha na terasu a zimnú záhradu

Terasu a zimnú záhradu vnímame ako čarovné miesto, vyhradené len pre oddych a relaxáciu. Spríjemnia nám ju izbové kvety, bylinky, zelenina a trebárs aj fontánka. Použitie prírodných materiálov na podlahu sa priamo ponúka. Skúste kamenný koberec.

Kamenný koberec do zimnej záhrady aj na terasu

Zimné záhrady sú tak obľúbené preto, že nám poskytnú malý kúsok prírody v miestach, kde nemáme možnosť vonkajšej záhrady. Niekedy z dôvodu bývania v byte inokedy z dôvodu nepriazne počasia. Podľa veľkosti zimnej záhrady nám priestor umožní pestovanie najrôznejších menších druhov zeleniny, byliniek aj okrasných izbových kvetín.

 

Pri zariaďovaní zimnej záhrady myslíme určite na posedenie a vyberáme drevené prevedenie stolíka a stoličiek. Krásne vyzerá aj ratanová pohovka. Ako ale vyriešiť podlahu? Ponúkajú sa prírodné materiály, aby sme doladili celkovú atmosféru miesta.  Na výber je niekoľko dekorov kamenného koberca. Riečne kamienky rozsypané do pevnej plochy bez jedinej škáry vyzerajú naozaj úžasne.

A čo údržba kamenného koberca? Aj tá vás príjemne prekvapí. Na bežné čistenie stačí zmeták alebo mop. Na terase si môžete dovoliť čistenie záhradnou hadicou alebo vysokotlakovým čističom. Kamenný koberec ľahko udržíte hygienicky čistý. A skúste sa prejsť bosou nohou! Dotyk teplých, hladkých kamienkov si zamilujete.

Jednoduchá pokládka, ľahké tvarovanie

Kamenný koberec je k dostaniu ako sypká zmes. Celistvú hmotu pripravenú k aplikácií získate zmiešaním so živicou a ďalšími zložkami. Kamienky sa jednotlivo obalia. Stačí vysypať na určenú plochu a pomaly upraviť hladidlom.

Vytvrdnutie je dostatočne pomalé na to, aby ste stihli hmotu pohodlne rozmiestniť kam potrebujete, vrátane tvarovania okrajov a prechodov. Po skončení práce sa môžete prejsť po povrchu už za jeden deň. Ak chcete vodeodolný povrch, stačí kamenný koberec uzavrieť interiérovým gélom.


Kamenný koberec údržba Kamenný koberec údržba