Kamenný koberec skúsenosti

Odolný a praktický. To hovoria skúsenosti o kamennom koberci

Kamenný koberec je známy už viac ako dve desaťročia. Zmesi však prešli niekoľkými inováciami a vylepšili úžitkové vlastnosti finálneho produktu. Výborné skúsenosti majú užívatelia vonkajších kamenných kobercov, pri umiestnení okolo bazéna. Perfektné sú aj na schodiskách.

3 ocenenia pre kamenný koberec

Veľkú popularitu si kamenné koberce začali získavať, akonáhle ich užívatelia inštalovali do okolia záhradných bazénov. Na povrchu sa netvoria kaluže a vlhkosť je odvádzaná do spodných vrstiev. O kamennom koberci sa hovorí, že je samo-drenážny. V okolí bazéna budete mať vďaka nemu plochu na ktorej je minimálne riziko pošmyknutia. Kamenný koberec položíte v jednej ploche a nebudete sa stretávať s jedinou škárou. Tým si výrazne uľahčíte čistenie a údržbu.

 

 

Druhým miestom, kde kamenný koberec skúsenosti užívatelia len chvália, je schodisko. Aj od schodiska vyžadujete, aby nekĺzalo a bolo maximálne bezpečné. Kamenný koberec sa začal umiestňovať nielen na schodisko vo vonkajších priestoroch, ale čím ďalej tým častejšie aj do interiéru. Otvorené schodisko obložené drobnými belostnými kamienkami je naviac nádherným prvkom interiéru.

Do tretice získal kamenný koberec mnoho ohlasov pri rekonštrukciách postarších kúpeľní. Dodnes vidíme mozaiky malých kachličiek s kvetinovými vzormi a popraskané dlaždice v tisícoch bytov a domov. Prečo? Pretože sa majitelia obávajú, že by rekonštrukcia znamenala úplné odstavenie kúpeľne na niekoľko týždňov, namáhavé strhnutie pôvodných obkladov a nutnosť novej vnútornej omietky. Aj pre nich je tu však kamenný koberec, ktorý možno naniesť na pôvodný obklad. Kúpeľňa získa moderný vzhľad už za niekoľko hodín.

Skúsenosti s údržbou kamenného koberca

Prirodzená štruktúra kamenného koberca budí stály dojem perfektnej čistoty. Hoci na prvý pohľad zašpinenie nevidíte, napriek tomu je potrebné koberec čas od času vyčistiť. Ako? Vonku vám bude stačiť záhradná hadica, v interiéri mop. Použiť môžete aj dezinfekcie a iné čistidlá. Kamenný koberec je dokonale odolný.


Kamenný koberec zkušenosti Kamenný koberec skúsenosti