Kamenný koberec svojpomocne

4 hlavné výhody kamenného koberca

S kamenným kobercom získavate spevnenú plochu pre vonkajšie priestranstvo alebo nádherné podlahy a obklady stien do interiéru. Poďte sa bližšie zoznámiť s výhodami kamenného koberca. Kam ho umiestniť a ako zvládnuť kamenný koberec svojpomocne?

Výhoda protišmykového povrchu

Vo vonkajšom priestranstve sa kamenný koberec umiestňuje najčastejšie v okolí bazéna alebo do záhradného altánku. Využitie nachádza aj ako príjazdová cesta, parkovanie pre autá alebo chodníky. Štruktúru kamenného koberca tvorí povrch s protišmykovými vlastnosťami a je príjemný pre dotyk bosého chodidla.

Výhoda samo-drenážneho povrchu

Užívatelia si obľúbili predovšetkým skutočnosť, že samo-drenážny kamenný koberec prepustí vodu do spodných vrstiev. Na povrchu sa netvoria kaluže. Chodníky, príjazdová cesta aj okolie bazéna je preto oveľa bezpečnejšie.

 

Výhoda jednoduchého vyrovnanie povrchu

Kamenný koberec je možné použiť aj na pôvodný podklad. Nevadí starý betón, kameň, asfalt ani dlaždice. Hmota kamenného koberca bude v jedinom pohybe vyrovnávať podklad aj tvoriť nášľapnú vrstvu. Opravy a rekonštrukcie sú oveľa rýchlejšie.

Výhoda inštalácie svojpomocne

S aplikáciou kamenného koberca ušetríte hneď niekoľkokrát. Nie je nutné odstrániť pôvodný podklad alebo kupovať ďalší materiál pre vyrovnanie povrchu. Zároveň ušetríte aj za pokládku. Položiť kamenný koberec svojpomocne je pomerne jednoduché, vďaka možnosti hmotu tvarovať.

Kam sa najlepšie hodí kamenný koberec

Kamenný koberec môžete inštalovať v okolí rodinného domu, na záhrade alebo v interiéri. V interiéri sa najčastejšie umiestňuje za kuchynskú linku, na podlahy v kúpeľni či chodbe a kuchyni alebo ako pútavý obklad kúpeľne. Vonkajšie priestory sa môžu pýšiť krásnou podlahou na terase alebo pevnou a protišmykovou krytinou v okolí bazéna. Hodí sa aj ako dekorácia na sokle rodinného domu alebo na oporné múriky. Už ste si vybrali dekor?


Kamenný koberec svépomocí Kamenný koberec svojpomocne