Kamenný koberec sprchový kút

5 miest kam sa v kúpeľni hodí kamenný koberec

Kameň, drevo, sklo. Obľúbené materiály, čo vedia vykúzliť útulný interiér. Aká je ich moderná podoba? A ako ich kombinovať napríklad v kúpeľni? Tak, aby ste docielili ľahkú údržbu. Obklady z kamenného koberca si zamilujete.

1. Kamenný koberec u sprchového kúta

Sprchovací kút je miestom relaxácie aj miestom, ktoré uvoľní svalové napätie. Prúdu vody si chceme užívať čo najčastejšie. Menej častejšie sa chceme venovať lešteniu sklenených plôch v sprchovom kúte. Poznáme riešenie. Je tu kamenný koberec sprchový kút. Sklenená môžete ponechať iba dvierka a ostatné steny zhotoviť z nádherných riečnych kamienkov.

2. Dekorujte umývadlo

Pod umývadlo si s obľubou umiestňujeme skrinku. Bohužiaľ je náchylná na vlhkosť a časom sú na nej poznať stopy opotrebovania. Vrchná doska medzi skrinkou a umývadlom môže byť odolná. Zhotovte ju z kamenného koberca.

3. Kamenný koberec k vani

Obložením vstavanej vane kamenným kobercom získate pútavú dominantu miestnosti a oživíte zvyšný jednofarebný obklad.

 

4. Odolná podlaha

Podlaha v kúpeľni môže byť bez škár, a s vysokou odolnosťou. Vyberte si kamenný koberec a povrch uzavrite interiérovým gélom. Podlaha hreje a je krásne sa po nej prejsť.

5. Vymeňte obklady za jediný deň

Kamenný koberec môžete použiť na starý obklad bez nutnosti jeho odstránenia a vybrúsenia. Kompletnú premenu kúpeľne stihnete za jediný deň.

Ako sa pracuje s kamenným kobercom

Kamenný koberec je k dostaniu ako sypká zmes kamienkov a balenie špeciálnej živice a tužidla. Zložky sa zmiešajú tak, že sú kamienky úplne obalené. Zmes postupne vysypete a rozotrite hladidlom. Je dokonale tvárna a prekážkou nie sú ani elektrické zásuvky alebo vstavané skrinky. S trochou šikovnosti zvládnete celý proces sami. Na väčšie plochy sa však odporúča odborná inštalácia.


Kamenný koberec sprchový kout Kamenný koberec sprchový kút