Kamenný koberec – spotreba

Lacná, krásna a prírodná krytina – kamenný koberec

Hľadáte krytinu, čo vie vykúzliť nádhernú príjazdovú cestu, bezpečnú plochu v okolí bazéna a pútavé chodníky v záhrade a okolí skalky? Potom dajte hlas kamennému kobercu. Inštalácia je skutočne jednoduchá a zvládnete ju za pár hodín.

Ako vyriešiť príjazdovú cestu a schodisko

Príchod k rodinnému domu plný blata a schodisko s popraskanými dlaždicami alebo betónom je nielen nevzhľadné, ale aj nebezpečné. Už drobný dážď zvýši riziko úrazov, čo ešte len námraza? Preto je treba dať príjazdovej ceste a vstupnému schodisku nový kabát.

Ponúka sa mnoho materiálov, ale nie každý má také skvelé vlastnosti a vysokú odolnosť ako kamenný koberec. Výhodou je, že odvádza vlhkosť do spodných vrstiev a nenecháva na povrchu kaluže.

Zároveň je možné kombinovať ho s vykurovacou rohožou a zaistiť vyhrievanie povrchu. Kamenný koberec nekĺže a ľahko ho udržíte v čistote. Budete potrebovať len záhradnú hadicu, bežný mop alebo zmeták. Zmes kamenného koberca je možné použiť aj na zvislé plochy. Vstupné schodisko získa nový a moderný vzhľad.

kk1

Čo pripočítať k spotrebe kamenného koberca

Spotreba kamenného koberca sa počíta ľahko. Balenie je dodávané vždy s označením m2 plochy. Zmes sa ľahko tvaruje, nie je nutné zaoberať sa prierezom alebo odpadom. Stačí poznať len veľkosť plochy v m2. Priemerná spotreba na kamenný koberec o veľkosti 1 m2 je 21 kg kamienkov a penetrácia od 0,1 do 0,4 kg na m2.

Pri pokládke na nerovný povrch musíte prirátať asi 10 až 20 percent, podľa veľkosti nerovností. Vyššiu spotrebu musíte počítať aj na zvislé plochy. Ďalšou investíciou sú zakončovacie lišty. Ak budete upravovať do pravého uhla, potrebujete dosky a nepriľnavý náter. Dosky následne odstránite po úplnom vytvrdnutí materiálu. K úprave sa používa hladidlo, a to sa pri práci namáča do riedidla, aby zmes nezachytili na povrchu hladítka.


Kamenný koberec – spotřeba Kamenný koberec – spotreba