Kamenný koberec recenzia

Čo je najodolnejšie za kuchynskou linkou? kamenný koberec

Moderné vybavenie kuchyne neznamená len najnovšie spotrebiče nabité funkciami. Túžime aj po moderných materiáloch, ktoré vyžadujú minimálnu údržbu. Presne taký je kamenný koberec umiestnený za kuchynskou linkou.

Moderné materiály do modernej kuchyne

Desiatky rokov sme boli zvyknutí na to, že za kuchynskú linku patria kachličky. Neskôr zmenili formát na malý rozmer alebo naopak na veľkoformátové. Vystriedali sa aj obľúbené dekory. Nežné kvietky boli postupne nahradené imitáciou prírodného materiálu vrátane dreva a kameňa. S čím si však nedokáže technológia výroby kachličiek poradiť?

S veľkým množstvom škár. Hoci sú kachličky pomerne odolným materiálom, stále narážajú na limity v údržbe. Dokonalé vyčistenie škár je namáhavé a problematické. Práve v týchto miestach sa tvoria najčastejšie plesne. Z dôvodu náročnejšie údržby prešlo mnoho ľudí pri rekonštrukcii kuchyne na sklo alebo chrbtovú dosku. Sklo je pomerne nákladné a hrozí jeho poškriabanie. Chrbtová doska zase nevie vykúzliť atraktívne dizajnový prvok. Aký materiál zvoliť?

 

Kamenný koberec dodá punc luxusu

Zvolili ste skrinky a pracovnú dosku v nenápadnom dekore? Potom je potrebné siahnuť po výraznejšom prvku, ktorý celok rozsvieti. Takým prvkom je práve kamenný koberec. Odoláva vyšším teplotám za sporákom, nie sú na ňom viditeľné škvrny od mastnoty a nečistoty zotrete vlhkou handričkou. Celý povrch nemá jedinú škáru a ľahko sa vytvaruje aj v okolí elektrických zásuviek a vypínačov.

Kamenný koberec recenzie niekoľkokrát vyzdvihli odolnosť materiálu a dokonalý nadčasový vzhľad kuchynskej zostavy doplnené dekoráciami z kamienkov. Prečo? Pretože prírodné materiály vnášajú do interiéru vždy pohodlie a harmóniu. Kamenný koberec do kuchyne voľte vo svetlých tónoch, ľahšie sa potom kombinuje s ostatným vybavením kuchyne. Je kontrastom ku tmavým spotrebičom a ladia k bielym alebo krémovým kuchynským skrinkám.


Kamenný koberec recenze Kamenný koberec recenzia