Kamenný koberec okolo bazénu

Ako zabezpečiť protišmykový povrch okolo bazénu

Zaobstarali ste si záhradný bazén alebo uvažujete o jeho kúpe? Potom musíte vyriešiť nielen umiestnenie nádrže, ale aj úpravu okolitej plochy. Požadovaná je určite jednoduchá údržba povrchu a zároveň bezpečie pri používaní. To vám zaistí kamenný koberec okolo bazénu.

Čo je unikátne na kamennom koberci.

Zmes živice a riečnych kamienkov je výnimočná tým, že je takzvane samo-drenážny. To znamená, že odvádza vlhkosť do spodných vrstiev pôdy a nie je potrebné sa obávať vzniku kaluží. Tým sa stáva kamenný koberec okolo bazénu oveľa lepšou voľbou ako dlažba. Pokládka je pomerne jednoduchá a rýchlo schne.

Je oveľa pevnejší ako betón, pritom sa nemusíte báť žiadneho olúpania alebo popraskania. Kamenný koberec nezamŕza a má dlhú životnosť. V okolí bazéna oceníte aj to, že našliapnutie bosou nohou je príjemným zážitkom. Štruktúra kamenného koberca prirodzene masíruje plochu chodidla a povrch je príjemne teplý. Zároveň sa štruktúra postará o to, aby povrch nešmýkal.

 

Jasná voľba pre bazén, kamenný koberec

Iste nechcete, aby sa vám do bazéna naniesli nečistoty z okolia. Najväčším zdrojom nečistôt nie je vietor, ale naše chodidlá. Preto je nutné udržiavať plochu v okolí bazéna v najvyššej čistote. Kamenný koberec okolo bazénu môžete čistiť bežnou vodou rovnako ako dezinfekčnými prostriedkami.

U dlaždíc sú najväčším problémom veľké škáry, ktoré sú zle dostupné a náročné na úplné vyčistenie. To sa vám s kamenným kobercom nemôže stať. Keďže nemá žiadne škáry nevzniká ani priestor pre vznik plesní. Nemusíte mať obavy nechať deti behať bosé, ba naopak. Chôdza bosou nohou po štruktúre kamenného koberca je zdraviu prospešná.

Masáž akupunktúrnych bodov na chodidlách pomáha znižovať krvný tlak a posilňuje imunitný systém. Už ste si iste vybrali povrchovú úpravu v okolí bazéna. Bude to kamenný koberec. Teraz ostáva len vybrať dekor.


Kamenný koberec kolem bazénu Kamenný koberec okolo bazénu