Kamenný koberec na terasu

4 dôvody prečo patrí kamenný koberec na terasu

Máte nevzhľadný balkón alebo terasu, ktorá by si už zaslúžila renováciu? Kamenný koberec na terasu je to pravé. Jeho jednoduchá inštalácia, dokonalý vzhľad a úžitkové vlastnosti vás presvedčia o tom, že terasa môže byť najobľúbenejším miestom v dome.

Kamenný koberec má vysokú odolnosť

Drevený alebo betónový povrch je materiál, ktorý sa na terasy používal dlhé roky. Vydrží taký povrch v skvelej kondícii? Bohužiaľ nie. Dážď a mráz sa na ňom rýchlo podpíšu. Je nutná neustála údržba a opravy.

Kamenný koberec na terasu vyniká vysokou odolnosťou. Kamenný koberec zvládne dážď bez tvorby kaluží, mráz bez popraskania a vlhkosť bez pošmyknutia.

Kamenný koberec udržíte v čistote záhradnou hadicou

Jednou z hlavných predností kamenného koberca na terase je jeho jednoduchá údržba. Nevadia ani mastné fľaky od grilovania, rozliate nápoje alebo rozsypaný piesok. Na všetko stačí použiť záhradnú hadicu.

 

Kamenný koberec vydrží desiatky rokov

Je pevnejší ako betón a vydrží desiatky rokov.  Povrch sa nijako nelúpe, nepraská ani nekrúti. A keď sa vám bude zdať povrch po rokoch menej lesklý? Stačí použiť jednoduchý revitalizačné náter. Ten sa nanáša na vrchnú vrstvu maliarskym valčekom a vráti kamennému kobercu žiarivý vzhľad.

Kamenný koberec hreje

Stúpli ste si niekedy bosou nohou na dlažbu? Určite. Potom iste viete, že je to povrch studený a tvrdý. Prejsť sa po kamennom koberci je oveľa príjemnejším zážitkom. Štruktúra vás sama láka odložiť na terase topánky. Samotný dotyk je hrejivý.

Je to málo? Kamenný koberec môžete doplniť o vykurovaciu rohož. Na túto skutočnosť je potrebné myslieť ešte pred finálnou inštaláciou. Vykurovacia rohož sa pokladá pod vrstvu kamenného koberca. Keďže má kamenný koberec zvyčajne hrúbku okolo 1 cm, teplo bez problému prestupuje a terasa nezamŕza. Zároveň sa na nej neusadzuje napadaný sneh a nevyžaduje zametanie.


Kamenný koberec na terasu Kamenný koberec na terasu