Kamenný koberec do kúpeľne

Nová kúpeľňa za 2 dni? Áno, je tu kamenný koberec

Prezeráte si kúpeľňu a obávate sa, že nutná rekonštrukcia znamená sťahovanie na niekoľko týždňov a stavebné práce, čo prevrátia chod domácnosti? Nemusíte. Kamenný koberec do kúpeľne môžete smelo položiť na už existujúci obklad.

Ako sa používa zmes na kamenný koberec

Kamenný koberec má všestranné použitie. Veľkým benefitom je najmä to, že je možné použiť ho aj na zvislé plochy. Aplikácia na vertikálne steny dokonca nepotrebuje žiadne debnenie alebo oporu.

Zmes drobných kamienkov obalených živicou perfektne vyrovná plochu a zároveň vytvára vrchnú vrstvu. Je jednoducho tvárna. Nečakajú vás žiadne škáry ani zložité prestrihy. Len nanesiete a uhladíme.

 

Kúpeľňa s prírodným materiálom

Kameň ako prírodný materiál má nielen vysokú odolnosť, ale aj estetickú hodnotu. Je to nadčasový dizajn, ktorý si okamžite obľúbite. Kamenným kobercom môžete obložiť vstavanú vaňu alebo sprchovací kút a získať zaujímavý detail interiéru kúpeľne.

Brániť sa nemusíte ani použitia kamenného koberca namiesto kúpeľňových obkladov. Radosť budete mať z jednoduchej inštalácie a následne ľahkej údržby. Vynechať nesmiete ani kúpeľňovú podlahu. Kamenný koberec do kúpeľne je vysoko odolný a s interiérovým gélovým náterom neprepustí žiadnu vlhkosť.

Rekonštrukcia kúpeľne za víkend

Najnáročnejšia časť rekonštrukcie je určite vytrhanie a odstránenie starých obkladov. Potom je nutné steny vyhladiť a často aj naniesť novú vnútornú omietku. Následne počkať na zaschnutie a až potom začať s novým obkladom. Čo keby ste túto časť mohli úplne vynechať?

Kamenný koberec totiž môžete naniesť aj na pôvodné obklady. Rekonštrukcia potom neznamená dlhé týždne ale len pár dní. Niekedy stačí víkend a nová podoba kúpeľne je na svete. Na základne vytvrdnutie postačí jeden deň. Potom je vhodné ešte kamenný koberec uzavrieť vrchnou vrstvou interiérového gélu. Už ste si vybrali dekor?


Kamenný koberec do koupelny Kamenný koberec do kúpeľne