Drevené obklady na schodoch

Vytvorenie dokonalého dizajnu schodiska si v prvom rade vyžaduje investíciu do osvedčených dokončovacích materiálov. Chcete vytvoriť interiér, ktorý je kombináciou minimalistického, moderného a klasického štýlu? Potom sa dozviete tie najzaujímavejšie inšpirácie pre schodiská s drevenými obkladačkami. V tejto príručke nájdete niekoľko zaujímavých tipov, ktoré predpokladajú možnosť použitia obkladu schodiska s drevodekorom.

 

Tip od nás: Spoločnosť Paradyz disponuje množstvom nádherných obkladov. Inšpirujte sa ako zvýrazniť charakter svojej kúpeľne tými správnymi úpravami.

 

Inšpirácie na schodisko z obkladačiek s drevodekorom – ako vytvoriť jedinečné schodisko?

Práve sa chystáte na rekonštrukciu a dokončovacie práce, ale ešte neviete, ako si schodisko vyzdobíte? Schodisko si môžete vytvoriť pomocou obkladov s drevným vzorom. Je to zaujímavý spôsob, ako dokončiť schodiskové stupne a podstupne. Pozrite sa, na aké úpravy sa najlepšie hodia schodiská s drevotrieskovými dlaždicami.

Nižšie uvádzame niekoľko návrhov:

Moderné schodisko a schody z dlaždíc v tvare dreva

Toto je zaujímavý nápad na úpravu priestoru schodiska. Ak je celá nehnuteľnosť v podobnom štýle, schodisko z dlaždíc s drevodekorom bude vyzerať jednoducho perfektne. Ideálne je zvoliť dlažbu so štruktúrou dubového dreva a viditeľnou štruktúrou. Vďaka tomu bude povrch schodiska pôsobiť nadpozemsky a zároveň sa na povrch dlaždíc nedostane špina, prach a iné nečistoty.

K schodisku s drevenou kresbou dlaždíc môžete zladiť tmavé architektonické betónové steny a zlaté vložky ako sokle. To možno doplniť LED osvetlením na každom stupni – recept na dokonalé moderné schodisko.

A čo klasika? Schodisko s drevenými obkladmi a prírodnými stenami

Zaujímavou dizajnovou možnosťou je kombinácia klasickej bielej farby stien so schodiskom s drevenými obkladačkami. Tu máte oveľa širšie možnosti dizajnu, pretože farba a štýl obkladačiek môžu byť akékoľvek – dôležité je, aby bola výrazne viditeľná štruktúra dreva.

Ak sa rozhodnete inštalovať do svojho domu obklady schodiska s drevodekorom, môžete vytvoriť skutočne klasický dizajn schodiska. Je to tiež zaujímavý spôsob, ako rozbiť odlišný štýl, v ktorom je udržiavaná celá nehnuteľnosť.

Schodisko s drevenými obkladačkami verzus boho štýl – recept na dokonalý interiér!

Schodiskové obklady s drevodekorom odporúčame použiť aj pri zariaďovaní interiérových schodov v štýle boho. Všadeprítomná zelená, odtiene sivej, jemné zlaté akcenty a… schody z dlaždíc pripomínajúcich drevo. Vďaka tejto kombinácii pôsobí schodisko cez deň elegantne a v noci tajomne.

Možností použitia obkladov s drevodekorom na schodoch je oveľa viac. Takéto interiérové prvky pre domy a byty sú vhodné aj na vytvorenie priestorov v škandinávskom, vintage alebo dokonca glamour štýle. Obklady s drevodekorom sa jednoducho hodia ku všetkému.

Schodisko z obkladačiek s drevodekorom

Schodisko z obkladačiek s drevodekorom – ako si vybrať správny povrchový materiál?

Okrem toho, že sa dozviete niekoľko inšpirácií, ako použiť obklady schodov s drevodekorom, oplatí sa tiež vedieť, ako si vybrať najlepšie dokončovacie materiály na trhu pre vaše schody. V prípade dlažby sa oplatí venovať pozornosť:

  • triede protišmykovosti
  • triede odolnosti proti oderu
  • hrúbke dlaždíc,
  • dostupným formátom – najlepšie je zladiť ich tak, aby pokrývali čo najväčšiu časť schodiskových stupňov

Samozrejme, dôležitý je aj štýl, t. j. štruktúra imitácie dreva, vrúbkovania a farba obkladačiek pre schody pripomínajúce drevo. Cena by v tomto prípade nemala hrať kľúčovú úlohu. Je lepšie zaplatiť o niečo viac za kvalitnú dlažbu na schody s imitáciou dreva, ako to po čase ľutovať a obávať sa viditeľného opotrebovania povrchu zakúpenej dlažby.

Schodisková dlažba s drevodekorom – inštalácia svojpomocne alebo s tímom?

Vybraný štýl dizajnu schodiska, objednané obklady schodiska s drevodekorom? Potom sa musíte rozhodnúť aj o tom, kto bude obklad schodiska s drevodekorom realizovať. Ak chcete mať istotu, že povrch stupňov a podstupníc bude dokonalý v každom detaile – najlepšie je rozhodnúť sa pre spoluprácu so spoľahlivým renovačným a dokončovacím tímom.

Rezanie, lepenie a brúsenie hrán obkladov s drevodekorom si vyžaduje zručnosť, skúsenosti a správne nástroje, napríklad diamantové kotúče na keramiku. Náklady na vytvorenie schodiska s obkladom pripomínajúcim drevo sa môžu pohybovať od niekoľkých do niekoľko stovák eur len za materiál, preto sa neoplatí riskovať na vlastnú päsť – lepšie je zveriť prácu skúsenému tímu.

 

Prevzaté z Paradyz.pl


Dřevěné obklady na schodech Drevené obklady na schodoch