Nadčasové svetlé schodisko

Plánujete práve dokončovacie práce na svojom novom dome? Ak máte priestranné schodisko, určite zvážte použitie veľkoformátových dlaždíc, aby ste vytvorili dokonalý, elegantný a luxusný interiér.

V sortimente Paradyz nájdete množstvo zaujímavých obkladov, či už drevené obklady na schody alebo  inšpirované prírodnými kameňmi, ako je napríklad mramor. Chcete zistiť, či bude kamenná dlažba (imitujúca kameň) na schodisko dobrou voľbou alebo ako bude vyzerať moderné schodisko z bielej mramorovej dlažby? Pozrite si sprievodcu nižšie.

Ako si zariadiť schodisko? Je biela dlažba na schody dobrý nápad?

Proces zariaďovania interiéru vášho domu a najmä schodiska môže zabrať veľa času a energie. Napriek tomu dobre naplánovaná práca a rozmiestnenie rôznych dekoratívnych prvkov tak, aby tvorili súvislý celok, určite prinesie úžasný vizuálny efekt.

V minimalistických nehnuteľnostiach je ideálnou voľbou moderné biele schodisko, ktoré nielenže vyzerá šialene, ale aj opticky zväčšuje miestnosť, teda schodisko. Pri výbere mramorovej dlažby na schodisko sa nemusíte obávať o jej trvanlivosť. Správne položená dlažba zaručene vydrží dlhé roky, a to aj počas intenzívneho používania schodiska.

Biele mramorové schody budú preto dobrou voľbou, ale len v prípade, že si ceníte:

  • minimalizmus
  • praktickosť
  • jednoduchosť čistenia
  • dokonalý štýl
  • veľa možností povrchovej úpravy vášho schodiska

Treba dodať, že efekt mramorovej dlažby na schodoch môžete zladiť so zaujímavými ozdobnými lištami, napríklad v zlatej alebo striebornej farbe. Týmto spôsobom trochu rozbijete štýl bieleho mramoru na schodisku a celé schodisko bude vyzerať jedinečne.

Tmavé alebo svetlé schodisko – čo bude lepšia voľba?

Bohužiaľ, v tomto prípade neexistuje jediná správna odpoveď. V skutočnosti veľa závisí od individuálnych preferencií majiteľov domu. Ak je nehnuteľnosť v modernom, minimalistickom a škandinávskom štýle – potom bude svetlé schodisko hitom!

Kombinácia moderného bieleho mramorového schodiska so svetlou stenou pokrytou veľkoformátovým sintrom prináša úžasný vizuálny efekt.

Tmavé schodiská často pôsobia dosť pochmúrne, najmä ak je schodisko aj steny v tmavších farbách. Tento štýl dizajnu schodiska má svoje výhody. Aké sú to? Nuž, kamenné schodiskové obklady v čiernej alebo tmavších odtieňoch sivej sú predovšetkým:

  • elegantné
  • nadčasové
  • vhodné prakticky pre akýkoľvek štýl domu
  • ľahko sa čistia

Ako vidíte, moderné schodisko z bielych mramorových dlaždíc vôbec nemusí byť nudné. Môžete sa rozhodnúť aj pre kombináciu bielej schodiskovej dlažby s tmavšími akcentmi, napríklad každý stupeň z dlaždíc v inej farbe. Takéto usporiadanie schodiska dodá celej nehnuteľnosti nadčasový nádych.

Biele mramorové schodisko – ako si ho vyrobiť?

Aby bolo nadčasové, svetlé usporiadanie schodiska dokonale zrealizované, musíte zabezpečiť správnu inštaláciu mramorových obkladov schodiska. Oplatí sa to urobiť svojpomocne? Áno, pokiaľ máte komplexné znalosti, zručnosti a nástroje. V opačnom prípade je lepšie vyhľadať pomoc profesionálneho tímu na renováciu a dokončovacie práce.

Bielu dlažbu na schody na svetlé schodisko možno položiť až po predchádzajúcej príprave povrchu schodiska, t. j.: brúsenie, vyrovnávanie a základný náter. Až potom môžete začať so samotnou časťou práce, t. j. s lepením obkladov. Biele mramorové schodisko bude skvelým doplnkom vášho domova, pokiaľ montážny tím vykoná svoju prácu s náležitou starostlivosťou.

Poznámka: Na rezanie kamenných obkladov na schody by sa mali používať špeciálne diamantové kotúče. Vďaka tomu nehrozí, že by sa hrany pri orezávaní rozstrapkali alebo že by dlaždica praskla.

Moderné biele schody na svetlom schodisku – oplatí sa to alebo nie?

Voľba medzi svetlým schodiskom a tmavou úpravou je vecou individuálneho výberu. Napriek tomu stojí za to zvážiť možnosť položenia mramorovej dlažby na schodisko, už len kvôli komfortu používania a jednoduchosti čistenia – kamennú dlažbu možno umývať bežným mopom a roky používania jej neuberú ani gram štýlu!

Za zmienku stojí aj to, že schodiskové dlaždice dostupné v ponuke Paradyz sa vyznačujú vysokou triedou protišmykovosti. To znamená, že sú ideálne na schody v domoch aj bytoch. Vysoká trieda protišmykovosti je nevyhnutnosťou, ak máte v úmysle objednať si dlažbu na schody do vašej nehnuteľnosti.

 

 

Prevzaté z Paradyz.pl


Nadčasové, světlé schodiště Nadčasové svetlé schodisko