Zvýraznite charakter svojej kúpeľne správnymi úpravami

Hľadáte spôsoby, ktoré vám pomôžu vytvoriť dokonalý dizajn kúpeľne? Je to pomerne náročná úloha, najmä pri obrovskom výbere dostupných materiálov na povrchovú úpravu kúpeľne.

Hoci je veľkoformátové spekanie samo o sebe elegantné a výrazné, stále sa oplatí premýšľať o tom, aké ďalšie materiály na povrchovú úpravu kúpeľne sa oplatí použiť. Pozrite si niekoľko tipov na dizajn a vytvorte si svoj vysnívaný priestor na kúpanie a relaxáciu.

Povrchové úpravy obkladov v kúpeľni – čo je podstatné?

Aby ste si zachovali vysokú estetickú úroveň kúpeľňových povrchových úprav, musíte sa zásobiť niekoľkými materiálmi na podlahy a steny v kúpeľni. Aj keď si kúpite veľkoformátové kremenné sintre rezané na mieru, je nevyhnutné objednať si aj ďalšie dekoratívne prvky. Len tak bude štýl úpravy vášho interiéru skutočne úžasný a pútavý.

Kolekcia Green Philosophy

Tu je niekoľko osvedčených materiálov na úpravu kúpeľne, ktoré možno bez problémov kombinovať s veľkoformátovými sintrami:

Chrómové alebo matné ozdobné lišty – tie môžete použiť ako súčasť povrchovej úpravy veľkoformátových obkladov pri strope alebo podlahe ako ozdobný diel, ktorý veľkoformátový sinter rozdelí na niekoľko menších častí.

Ozdobné rohy – táto forma povrchovej úpravy kúpeľňových obkladov dokonale funguje, keď je celá plocha podlahy a stien pokrytá veľkoformátovým sintrom. Rohy dodávajú interiéru estetický vzhľad a navyše znižujú riziko poškodenia okrajov obkladov a dlažieb pri každodennom používaní.

Sklenené dekoratívne prvky – na povrchovú úpravu kúpeľne môžete použiť sklenené obklady aj zrkadlá. Je to zaujímavý spôsob, ako rozbiť štýl veľkoformátových sintrov a dodať dizajnu kúpeľne osobitý charakter. Okrem toho akékoľvek sklenené a zrkadlové prvky môžu opticky zväčšiť miestnosť.

Okrem bežných materiálov na obkladanie kúpeľne sa oplatí dbať aj na inštaláciu elegantného osvetlenia, kúpeľňových radiátorov a armatúr – tieto prvky by mali štýlovo ladiť s inštalovanými veľkoformátovými sintrami.

Polovičné obklady do kúpeľne – ako dokončiť takúto úpravu?

Hoci sú polovičné kúpeľňové obklady v súčasnosti zriedkavé, stále je možné rozhodnúť sa pre tento typ úpravy interiéru. Musíte si však dobre premyslieť dizajn kúpeľne, aby sa nestalo, že menšie obkladačky položené len do polovice steny nebudú pôsobiť tak esteticky, ako bolo zamýšľané.

Pri pokládke obkladov len do určitej úrovne steny sa odporúča použiť ozdobné lišty na odrezanie línie veľkoformátových obkladov od zvyšku steny, na ktoré môžete: naniesť dekoratívny betón, vymaľovať alebo nalepiť fototapetu.

Kolekcia Passion TRI-D White

Mohlo by vás zaujímať: Z kúpeľne sa vieme presunúť aj do sveta kuchýň, pozrieť sa na to aké obklady a dlažby vám Paradyz ponúka a ako vieme farbu kuchynských obkladov zladiť s nábytkom.

Čím dokončiť steny v kúpeľni? Vyberte si veľkoformátové obkladačky a dodajte interiéru charakter!

Niet pochýb o tom, že veľkoformátový sinter je najlepšou voľbou, pokiaľ ide o estetické a funkčné vyhotovenie dosky alebo umývadla v kúpeľni. Keď chceme obložiť steny alebo podlahu elegantným materiálom – potom si vyberieme napríklad veľkoformátový kameninový porcelán.

Pri výbere veľkoformátových obkladov na povrchovú úpravu stien v kúpeľni musíme v prvom rade zvážiť:

  • farebnosť
  • štruktúru
  • štýl
  • hrúbku

Pre moderné interiéry zvoľte celočiernu farebnú schému alebo odtiene sivej. Pri dokončovaní stien v škandinávskych a minimalistických kúpeľniach sa oplatí zvoliť bielu, béžovú a rôzne odtiene tmavomodrej.

Veľkoformátové sintre imitujúce prírodný mramor sú dobrou voľbou pre klasické kúpeľňové aranžmány, ale z ekonomických dôvodov len na výrobu pracovnej dosky alebo umývadla.

Okrem štandardných, t. j. veľkoformátových sintrov sa oplatí zaobstarať aj potrebné dekoračné prvky. Dobrou voľbou na dokončenie stropu kúpeľne sú aj štukové prvky, ktoré sa krásne kombinujú s veľkoformátovými kremennými sintrami aj štandardnými keramickými obkladmi.

 

 

Prevzaté z Paradyz.pl


Podtrhněte charakter své koupelny správnými úpravami Zvýraznite charakter svojej kúpeľne správnymi úpravami