Čo je kamenný koberec – Ako premeniť interiér s malým rozpočtom

Ako premeniť interiér s malým rozpočtom

Láka vás rekonštrukcia kúpeľne alebo by ste si priali novú podlahu na balkón či na chodbu? Potom sa zrejme nevyhnete náročným stavebným prácam trvajúcim niekoľko týždňov. Zadržte. Ide to aj ľahšie. Priblížime vám, čo je kamenný koberec a ako vám môže pomôcť.

Čo je kamenný koberec?

Pýtate sa, čo je kamenný koberec a neviete si predstaviť, aké by mohol mať využitie v interiéri? Potom vedzte, že všestranné. Je to špeciálna zmes riečnych kamienkov a živice. Po zmiešaní sa zmes lepí v tenkej vrstve na podlahy alebo steny. Uplatnenie nachádza v kúpeľniach, kuchyniach, na terasách alebo ako dekoratívny prvok.

 

Ako kamenný koberec premení starú kúpeľňu

Moderná kúpeľňa vyžaduje ľahkú údržbu, vysokú odolnosť, a predovšetkým pútavý dizajn sviežeho odtieňa. Kamenný koberec rozhodne tieto požiadavky spĺňa. Nemusíte sa báť vysekávanie starých dlaždičiek a obkladov. Nie je potrebné nové nanesenie vnútornej omietky. Zotrite kachličky a dlaždice a môžete začať obliekať kúpeľňu do nového kabáta.

Aplikácia je pomerne jednoduchá a môžete si na ňu trúfnuť aj svojpomocne. Nový vzhľad kúpeľne budete mať už za jeden víkend. Kamenný koberec možno aplikovať na rôzne typy povrchov, vrátane kachličiek a dlaždíc.

V jednom kroku budete mať vyriešené vyrovnanie povrchu a zároveň vrchnú vrstvu podlahy. K dispozícii máte veľa odtieňov a vyskúšať môžete aj rôzne farebné kombinácie.

Kameň má v interiéri miesto

Kameň a drevo sú nádherným prírodným materiálom, ktoré rozhodne patria do našich interiérov. Kameň je symbolom sily, pevného a dlhého života. Interiér je s prírodnými materiálmi útulným miestom plným harmónie.

Kamenná podlaha je zdravá podlaha Prejsť sa bosou nohou po štruktúre kamennej podlahy znamená urobiť krok k pevnejšiemu zdraviu. Chôdza naboso je príjemnou masážou a stimuluje akupresúrne body. Povrch nekĺže a perfektne odoláva aj pazúrikom domácich maznáčikov. Ty si ho zamilujú pre jeho protišmykové vlastnosti.


Co je kamenný koberec – Jak proměnit interiér s malým rozpočtem Čo je kamenný koberec – Ako premeniť interiér s malým rozpočtom