Kde kúpiť kamenný koberec

5 miest kde si zamilujete kamenný koberec

Kamenný koberec si v priebehu rokov našiel cestu do vonkajších priestorov, ale aj do našich interiérov. Jeho prednosťou je nielen luxusný vzhľad a ľahká údržba, ale aj jednoduchá pokládka a dlhá životnosť. Kam ho umiestniť? Ako vybrať a kde kúpiť kamenný koberec? Odpovieme vám.

1. Schodisko a vstupná chodba

Pri rodinnom dome vyzerá priamo skvele, keď prepojíte opticky interiér a exteriér domu. To môžete s kamenným kobercom pomerne ľahko. Kamenný koberec je výborný na vstupné schodisko, pretože nekĺže a netvoria sa na ňom kaluže. V rovnakom dekore môžete pokračovať aj do vstupnej chodby a vytvoriť nenásilný prechod medzi interiérom a exteriérom domu.

2. Obloženie kúpeľne a podlahy

Kamenný koberec je k dispozícii aj so špeciálnou povrchovou úpravou do interiéru. S úpravou je dokonale vodeodolný. Môžete ho použiť na obloženie stien v kúpeľni alebo na podlahu. Ľahko sa tvaruje a dovolí vykúzliť pútavé detaily. Hodí sa k renovácii starších kúpeľní bez nutnosti odstránenia obkladov, k obloženiu novej kúpeľne alebo na vytvorenie pútavých detailov napríklad pri obložení vane alebo sprchového kúta.

 

3. Odolný povrch za kuchynskou linkou

V kuchyni oceníte najviac to, že sa jedná o povrch bez špár, s vysokou odolnosťou a ľahkou údržbou. Nie je problém ho vystaviť vysokým teplotám v blízkosti varnej dosky alebo vlhkosti pri dreze.

4. Nádherný balkón alebo terasa

Novú podlahovú krytinu si isto zaslúži aj váš balkón alebo terasa. Tam sa hodí umiestniť vykurovacie rohože pod kamenný koberec. Tým vyriešite nutnosť odpratávania snehu.

5. Záhrada kamenný koberec privíta

Kamenný koberec je výborný pre veľké plochy ako napríklad garáž alebo vonkajšie státia pre autá, ale aj pre úpravu malých plôch. Použiť ho môžete na dekoráciu oporných múrov alebo na zhotovenie chodníčkov okolo záhonov.

Kde kúpiť kamenný koberec

Kde kúpiť kamenný koberec? Kamenný koberec je k dispozícii v mnohých predajniach so stavebnými potrebami vrátane online obchodov. Dôležité je spočiatku vybrať dekor a konkrétne zhotovenie. Na výber sú riečne kamene, perleťové kamene aj mramor. Zároveň je potrebné zakúpiť aj podkladovú penetráciu a vrchný gél do interiéru.


Kde koupit kamenný koberec Kde kúpiť kamenný koberec