Ako položiť kamenný koberec

Nový povrch terasy zvládnete sami. Vyskúšajte kamenný koberec

Kamenný koberec je výborným povrchom na balkón, terasu alebo vonkajšie posedenie. S úpravou odoláva UV žiareniu a môžete sa spoľahnúť nielen na dlhú životnosť, ale aj na ľahkú údržbu. A ako položiť kamenný koberec? Svojpomocne!

Ako upraviť terasu

Na terasách sa najčastejšie stretávame s dlaždicami, drevom alebo betónom. Po rokoch používania je ale drevo nevzhľadné a betón olúpaný a popraskaný.

Dlaždice síce sľubujú dlhšiu životnosť, ale sú náchylné na mráz a riziko pošmyknutia je vysoké. Kamenný koberec je ideálnou voľbou pre úpravu podlahy na terase. Má vysokú odolnosť, nekĺže a nezadržiava vodu. Bude slúžiť dlhé roky a jeho údržba predstavuje len minimálne námahu.

 

Ako položiť kamenný koberec v 3 krokoch

Inštalácia kamenného koberca je natoľko jednoduchá, že si s jeho pokládkou poradíte bez problémov. Postačí len trocha šikovnosti a zoznámenie so základnými postupmi.

Krok 1 k novému kamennému kobercu, príprava podkladu

Výhodou kamenného koberca je možnosť aplikácie na rôzne povrchy. Starý povrch postačí očistiť od hrubých nečistôt. Potom sa nanáša podkladová vrstva, penetrácia. V prípade terasy je vhodné jej vyspádovanie a podsypanie do tvaru klinu.

Krok 2 k novému kamennému koberci, hydroizolácie

Terasy pri rodinnom dome je vhodné doplniť hydroizoláciou. Tú nanesiete na podkladovú vrstvu v tvare klinu.

Krok 3 k novému kamennému koberci, nášľapná vrstva

Posledná vrstva už je nanesenie finálnej zmesi. A ako položiť kamenný koberec? Viažuca zmes živice a tužidla sa premieša so zmesou kamienkov. Zmes sa jednoducho nasype a začne sa roztierať po povrchu. Postačí bežné hladidlo a rovnomerné nasypanie zmesi. Kamienky sa začnú spájať do jednotného koberca s nádhernou štruktúrou.

 

Po terase sa môžete prejsť už za 24 hodín. Celkové zatvrdnutí si žiada približne 7 dní.


Jak položit kamenný koberec Ako položiť kamenný koberec