Cena kamenného koberca

2 dokonalé vyhotovenie kamenného koberca

Poznáme len minimum materiálov, o ktorých by sme mohli povedať, že sú vhodné ako pre interiér, tak pre vonkajšie priestory. O ešte menšom počte z nich môžeme povedať, že je možná ich horizontálna aj vertikálna aplikácia. Preto vás kamenný koberec prekvapí.

Ako využiť kamenný koberec v domácnosti

Interiér si prajeme mať čo najviac útulný, ale zároveň máme záujem o to, aby sme trávili minimum času údržbou a upratovaním. Túžime po hygienicky čistom povrchu s vysokou odolnosťou a dlhou životnosťou. Zároveň musí byť taký povrch príjemný na pohľad a odpovedať dekorovým trendom moderného bývania.

Je zrejmé, že požiadaviek máme skutočne veľa.

Ktorý materiál je dokáže splniť?

Bezpochyby kamenný koberec. Kamenný koberec sa stáva veľmi obľúbený ako odolná krytina za kuchynskú linku, na stene kúpeľne alebo ako záťažová podlaha na chodbu a vstupnú halu. Vie však oveľa viac. Vďaka kombinácii viacerých prevedení môžete vytvárať nádherné mozaiky a najrôznejšie aplikácie.

Stena za televíziou nemusí byť vôbec nudná a rozhodne tam nepatrí veľkoformátová tapeta s geometrickým vzorom. Stavte na nádherný prírodný materiál. Stavte na kameň. Vykúzli fantastickú dominantu na stene obývacej izby a zároveň pomáha tlmiť hluk. Uvítate ho aj pri obkladoch krbových kachlí alebo v zimnej záhrade.

 

Ako využiť kamenný koberec na záhrade

Úžitkových vlastností kamenného koberca si najviac všimnete na namáhaných miestach. Skúste ju použiť na terasu v kombinácii s vykurovacou rohožou. Nebude mu vadiť ani mastnota z grilovania v lete, ani snehové záveje v zime. Skvelý je aj do priestorov okolo záhradného bazéna.

Pokladá sa ako jednoliata plocha bez jedinej škáry. Nečistoty nemajú šancu. Na povrchu sa vytvorí jemná prírodná štruktúra, ktorá priamo láka na prechádzku bosou nohou. Kamenný koberec odvádza vlhkosť do spodných vrstiev. Na koberci nie sú žiadne kaluže. Vďaka štruktúre a odvodu vody získavate protišmykový povrch v bezprostrednej blízkosti vášho bazéna.

A posledná dobrá správa je cena kamenného koberca. V základnom prevedení zakúpite 1m2 plochy už za 10 €.


Cena kamenného koberce Cena kamenného koberca