Vzorky kam sa pozrieš, odhaľte pravú tvár marmolitu

Marmolit ponúka pestrú škálu možností, ako zmeniť vzhľad fasády či interiéru vášho domu. Ako sa v jednotlivých farebných odtieňoch zorientovať?

Čo u marmolitu napovie vzorkovník

Prvým vodítkom, ktoré pri výbere marmolitu budete mať, bude v každom obchode dostupný vzorkovník v papierovej alebo online podobe. V ňom nájdete prehľadne vyobrazené jednofarebné aj viacfarebné varianty. Spektrum odtieňov je veľmi široký od neutrálnych prírodných farieb po extravagantné prefarbované varianty napríklad v modrej.

Berte však ohľad na to, že vzorkovník je vždy orientačný a slúži skôr pre približný prehľad nad tým, čo všetko má obchodník v ponuke. Nemožno si s ním robiť definitívnu predstavu o tom, ako bude omietka vyzerať, až ju nanesiete na stenu.

 

Spoľahnite sa na „živé“ vzorky

Vždy sa na vzorky pozrite v ich reálnej podobe. To je možné prezretím omietok v kamennom obchode. Ak žiadny obchod v najbližšom okolí nemáte, aj tak nemusíte nakupovať vyložene „naslepo“. Internetové obchody dnes už tiež ponúkajú možnosť nechať si vzorku jednoducho zaslať, aby si zákazník mohol urobiť kompletnú predstavu o tom, ako marmolit skutočne vyzerá.

Stačí si vybrať konkrétny typ z ponuky a zadať si internetovú objednávku. V pokoji a pohodlí domova si potom omietku prehliadnete a môžete dostatočne dlho premýšľať nad tým, ktorá sa k vám domov hodí najviac.

Vzorky suché aj mokré

V závislosti na konkrétnom obchodníkovi môžete objednať vzorku tzv. Suchú alebo mokrú. Mokrú vzorku vám výrobca alebo predajca dodá v balení. Suchá vzorka je už natiahnutá na podklade tak, ako by reálne vyzerala na stene. Ľahko si tak medzi sebou môžete porovnať aj niekoľko variantov akéhokoľvek marmolitu.

Ani u mozaikového marmolitu nie je na mieste obava z nepresností. Kamenná či umelá drť sa mieša v presne danom pomere, ktorý zaistí rovnaký farebný výsledok. To, čo uvidíte na vzorkovníku, rovnako neskôr budete mať aj na stene a nehrozí vám, že by prevažovala iná farba. Čo by vo výsledku mohlo celkový dojem úplne zničiť.


Vzorky, kam se podíváš aneb odhalte pravou tvář marmolitu Vzorky kam sa pozrieš, odhaľte pravú tvár marmolitu