Marmolit v interiéroch, mozaikové čaro do každého domova

Marmolit v exteriéri môžeme bežne vidieť okolo seba. Vedeli ste však, že sa rovnako úspešne dá použiť aj v interiéri? Ako?

Hodí sa marmolit do interiéru?

Marmolit vyzerá predovšetkým veľmi netradične. Rad ľudí tak rozmýšľa, či môžu jeho vlastnosti predurčiť jeho vhodné použitie aj v interiéri. Samozrejme áno, marmolit sa pre svoju odolnosť hodí aj do veľmi namáhaných miest. Marmolit je plne umývateľný, paropriepustný a mimoriadne mechanicky odolný.

Môže byť použitý napríklad pre obloženie schodov, poslúži ako náhrada tradičného obkladu v kuchyniach a možno ho úspešne použiť aj v kúpeľniach, kde znesie dokonca aj vyššie zaťaženie napríklad v sprchovacom kúte.

 

Využite čaro farieb

Typická mozaiková štruktúra rôznej zrnitosti je veľmi atraktívna a robí z marmolitu zaujímavý interiérový prvok. Do interiéru sa dá s úspechom začleniť marmolit jednofarebný aj viacfarebný. Viacfarebné prevedenie môže byť efektne kombinované až štyrmi rôznymi odtieňmi.

Marmolit je farebne stály, takže sa nemusíte báť, že by vami zvolený odtieň v čase zbledol. Farebné prevedenie môže podčiarknuť žiaduce náladu a zmeniť celkové vyznenie priestoru. Svetlé odtiene pôsobia opticky veľmi vzdušne, prinášajú svetlo a opticky zväčšia malú miestnosť. Naopak tmavá farba prináša isté zútulnenie príliš rozľahlému priestoru.

Vyberie si každý

Farby používané v interiéri by mali zodpovedať jednak tomu, k čomu dotyčná miestnosť slúži a jednak aj nášmu naturelu. Inak povedané: Spálňa v energickej oranžovej sa nám nemusí zdať príliš vhodným miestom pre odpočinok.

Pokiaľ ale nemáme radi zelenú, nebudeme sa tu tiež cítiť dobre, hoci by nás tento odtieň mal upokojiť. Marmolit ponúka dostatočne širokú farebnú paletu. Hoci sa jedná najmä o prírodný materiál, jednoznačne sa neobmedzuje len na prírodné odtiene, ako je hnedá či šedá. Omietka sa na trh dodáva napríklad aj v modrom prevedení.


Marmolit v interiérech, mozaikové kouzlo do každého domova Marmolit v interiéroch, mozaikové čaro do každého domova