5 hlavných dôvodov, prečo použiť benátsky šťuk

Benátsky šťuk je povrchová stierková hmota, ktorá sa nanáša na steny a stropy. Samotná história sa datuje od druhej polovice 20. storočia. Recept na benátsky šťuk si vtedy odovzdávali jednotlivé generácie z pokolenia na pokolenie, jeho popularita tak začala čoskoro stúpať, v dnešnej dobe je už neoceniteľnou súčasťou nejednej domácnosti.

Výhody benátskeho štuku

Kvalita a výdrž – benátsky šťuk je známy predovšetkým kvôli svojej kvalite a dlhoročnej výdrži, dlhodobo sa o materiál nemusíte vôbec starať, výdrž sa pohybuje v rozsahu niekoľkých desiatok rokov. Po aplikácii na stenu je vhodné, aby ste celý povrch voskovo upravili, čím si zaistíte dlhšiu životnosť, lebo bude povrch chránený pred vlhkosťou, a tým aj pred prípadnými plesňami.

Povrch – aj keď samotná aplikácia benátskeho štuku je veľmi zložitá a vyžaduje buď profesionála, alebo osobu, ktorá je zručná a má dostatočnú trpezlivosť, môžete ho aplikovať na akýkoľvek povrch, či už sa jedná o omietku, betón, sadrokartón atď… Ďalšou nespornou výhodou je povrch samotného benátskeho štuku, ktorý je hladký, a tým aj ľahko udržateľný a menej náchylný na poškodenie.

 

Vzhľad a dostupnosť – niektorí si svoj domov vedia krásne vyzdobiť, iní volia alternatívu, ktorou je práve benátsky šťuk. Ten pomocou svojho vzhľadu zanechá v ľuďoch pocit prepychu, čo urobí dojem na nejednu návštevu. Vyberie si iste každý, k dostaniu je v mnohých farebných odtieňoch.

Cena – benátsky šťuk nie je príliš drahou záležitosťou, v dnešnej dobe si ho môžu dovoliť skoro všetci.

Ekologický – materiál je stopercentne ekologický, nemusíte sa tak báť, že máte múr plný chemikálií, ktoré sa môžu postupne uvoľňovať, čo je nebezpečné obzvlášť v miestnosti, kde nie je žiadny pohyb vzduchu. Aj benátsky šťuk má svoju negatívnu stránku, materiál je veľmi krehký, buďte preto opatrní, a určite ho nevyužívajte do priestoru podláh.


5 hlavních důvodů, proč použít benátský štuk 5 hlavných dôvodov, prečo použiť benátsky šťuk